JČ1 - Vaše domácí televize z jižních Čech.
Filmová a televizní produkce, archiv pořadů, nabídka služeb. Zůstaňte s námi a nepřepínejte!

Vítejte na stránkách JČ1 – vaší domácí televize, která vás neustále inspiruje a informuje o dění v jižních Čechách. U nás si můžete užívat skvělé pořady a filmy, které jsou vytvořené s láskou a hrdostí na krásu a kulturní dědictví našeho regionu.

Příběh našeho vzniku je stejně autentický a jedinečný jako samotný region jižních Čech. Vše začalo touhou propojit lidi, kteří zde žijí s těmi, kteří zde působí – ať už v oblasti kultury, sportu, podnikání nebo veřejného života. Chtěli jsme vytvořit platformu, kde se jejich příběhy setkají, kde se mohou vzájemně inspirovat a kde můžeme společně sdílet hrdost na naši jedinečnou krajinu, historii a obyvatele.

Našimi ideálními diváky i zákazníky jsou všichni, kteří milují jižní Čechy a chtějí být na prvním místě informováni o dění v tomto regionu. Jsou to televizní diváci, kteří oceňují kvalitní a autentický obsah, vytvořený s ohledem na jejich potřeby a zájmy. Jsou to především patrioti a milovníci jižních Čech, kteří chtějí být součástí naší komunity a sdílet s námi radost z toho, co náš region nabízí.

Co nás dělá unikátními a odlišnými od konkurence? Jsme místní televize pro místní lidi. Naše pořady, filmy a reklamy jsou vytvořené s hlubokým porozuměním pro potřeby a zájmy diváků z jižních Čech. Věříme, že kvalitní televize by měla být nejen zdrojem zábavy, ale také platformou pro sdílení informací, vzdělávání a inspirace. A právě to je náš hlavní cíl.

Vyberte si nás, protože vás nechceme jen bavit – chceme vás informovat, vzdělávat, inspirovat a především chceme, abyste se u nás cítili jako doma. Protože my jsme JČ1 – vaše domácí televize.

 

 

Od roku 2012 jsme vaše domácí televize

Historické milníky:

  • 2012
    Koncem roku 2012 založil ředitel Josef Pecl Českokrumlovskou televizi. Už na počátku roku 2013 mohla veřejnost vidět první reportáže z dění zejména v Českém Krumlově.

 

  • 2019
    Českokrumlovská televize postupně rozšiřovala své technické zázemí, tým spolupracovníků, dosah a územní působnost témat. V roce 2019 proto byly zahájeny přípravy na transformaci pod novou značku JČ1 - Televize jižní Čechy.

 

  • 2020
    K samotné změně došlo v roce 2020. V tomto roce došlo také k výraznému rozšíření vysílání do dalších míst Jihočeského kraje. Velkou změnou roku 2020 bylo zahájení vysílání v rozlišeni FullHD.

 

Od samého počátku se televize profilovala jako médium, které klade důraz na dokumentaristiku a publicistiku. Vzhledem ke schématu týdenních magazínů nestaví na rychlém zpravodajství. Významné a mimořádné události v regionu ale zaznamenává a následně je analyzuje již zmíněnou publicistickou formou. Etický kodex redakce odmítá bulvární styl žurnalistiky a vyhýbá se bulvárním tématům.

Do dnešní doby vznikl mnohatisícový archiv reportáží, magazínů a dokumentů.

Kromě běžné žurnalistiky je televize JČ1 zaměřena především na dokumentární a filmovou tvorbu. Mimo rámec publicistiky spolupracuje v nadstandardním režimu s městy a obcemi či jinými subjekty a institucemi na tvorbě jejich živé kroniky, propagaci služeb, zboží a výrobků či obecné marketingové prezentace. Kromě reportážní techniky je televize vybavena technikou filmovou. Disponuje filmovými kamerami RED, BMPCC, SONY a JVC, dronem, kamerovým jeřábem, a dalším filmařským vybavením včetně postprodukčního zázemí. Televize JČ1 disponuje vlastním televizním studiem.

V týmu televize najdete jak kameramany s odborným filmařským vzděláním, tak scénáristy, spisovatele, novináře a marketingové odborníky s dlouholetou praxí.

 

Partneři