Od roku 2012 jsme vaše domácí televize

Historické milníky:

 • 2012
  Koncem roku 2012 založil ředitel Josef Pecl Českokrumlovskou televizi. Už na počátku roku 2013 mohla veřejnost vidět první reportáže z dění zejména v Českém Krumlově.

 

 • 2019
  Českokrumlovská televize postupně rozšiřovala své technické zázemí, tým spolupracovníků, dosah a územní působnost témat. V roce 2019 proto byly zahájeny přípravy na transformaci pod novou značku JČ1 - Televize jižní Čechy.

 

 • 2020
  K samotné změně došlo v roce 2020. V tomto roce došlo také k výraznému rozšíření vysílání do dalších míst Jihočeského kraje. Velkou změnou roku 2020 bylo zahájení vysílání v rozlišeni FullHD.

 

 • 2021
  V roce 2021 došlo ke spojení s Regionální televizí JIŽNÍ ČECHY, kterou založil Ivo Brabec, zakladetel TV GIMI. RT JIŽNÍ ČECHY se následně přejmenovala na JČ2 Televize jižní Čechy.

 

Od samého počátku se televize profilovala jako médium, které klade důraz na dokumentaristiku a publicistiku. Vzhledem ke schématu týdenních magazínů nestaví na rychlém zpravodajství. Významné a mimořádné události v regionu ale zaznamenává a následně je analyzuje již zmíněnou publicistickou formou. Etický kodex redakce odmítá bulvární styl žurnalistiky a vyhýbá se bulvárním tématům.

Do dnešní doby vznikl mnohatisícový archiv reportáží, magazínů a dokumentů.

Kromě běžné žurnalistiky je Televize jižní Čechy zaměřena především na dokumentární a filmovou tvorbu. Mimo rámec publicistiky spolupracuje v nadstandardním režimu s městy a obcemi či jinými subjekty a institucemi na tvorbě jejich živé kroniky, propagaci služeb, zboží a výrobků či obecné marketingové prezentace. Kromě reportážní techniky je televize vybavena technikou filmovou. Disponuje filmovými kamerami RED, BMPCC, SONY a JVC, dronem, kamerovým jeřábem, a dalším filmařským vybavením včetně postprodukčního zázemí. JČ1 - Televize jižní Čechy disponuje vlastním televizním studiem.

V týmu televize najdete jak kameramany s odborným filmařským vzděláním, tak scénáristy, spisovatele, novináře a marketingové odborníky s dlouholetou praxí.

 

Partneři